הקורונה פגעה בתעשיית היופי הקוריאנית חזק

הקורונה פגעה בתעשיית היופי הקוריאנית חזק

דרום קוריאה נחשבת אחת המדינות המובילות בעולם בהיקף הניתוחים והטיפולים הפלסטיים מטעמי יופי. אולי כדי לפצות על המצב בצפון קוריאה. ההתפרצות של הקורונה בשלב יחסית מוקדם במדינה גרמה למכה קשה לתעשייה זו. כל תחום התיירות הרפואית שגרמו לאלפי תיירים ממדינות שכנות להגיע אל דרום קוריאה כדי לעבור ניתוח אף או הגדלת חזה או ניתוח עיניים לקבלת מראה מערבי יותר ועוד, פשוט הפסיקו להגיע. מדובר על ירידה של כמאתיים אלף תיירים פחות מדצמבר לינואר השנה.

גם הקוריאנים עצמם החלו להימנע או לדחות ניתוחים פלסטיים עם הערכה של ירידה של כשבעים אחוזים בינואר. חלק מהביטולים הם של המרפאות עצמן שנמנעות מלקבל אוכלוסיות בסיכון או תיירים כדי למנוע מצב של הידבקות רבתית במרפאה וחיסולה הכמעט ודאי בטווח זמן הקצר והבינוני. פרט לאובדן ההכנסה מדובר גם באובדן מוניטין. ובדיוק כמו במערב שם החשש מסינים בתחילת המגפה גבל בגזענות, כך גם בקוריאה נוצר אפקט דומה. עם חשש של מרפאות שמטפלות בלקוחות סינים לאבד לקוחות קוריאנים. בראיונות עם מנתחים מסיאול עולה כי מטופלים שרצו לעבור הליך קוסמטי לראשונה ביטלו אותו לרוב או דחו אותו אך לעומת זאת מטופלים שהיו זקוקים לטיפול חוזר כגון תיקונים או הרמת חזה לאחר הגדלה או רוצים לעבור טיפול נוסף ממשיכים להגיע.

מטופלים שהיו צפויים לעבור ניתוחים בהרדמה מלאה נדחו לעיתים בעקבות הוראה של מערכת הבריאות לשמור חומרי הרדמה לטיפולים חיוניים בלבד. לפחות עד שההתפרצות הראשונה של המגפה תעבור. החשש כאמור מבידוד וסגירת המרפאה הוא עצום. מספיק שמטופל או מטופלת חולים יגיעו פיזית, אפילו אם המרפאה תמדוד חום ותגלה את הסיכון בתחילת הטיפול עדיין המרפאה תיסגר לחמישה עשר יום וכל הצוות ייכנס לבידוד. המצב גם גורם למנתחים להעביר את הייעוץ לאמצעים דיגיטליים, הקושי בנוהל זה הוא שהוא פוגע באמון ההכרחי שיש ליצור בין המנתח למנותח, לעיתים המדיה הדיגיטלית מורגשת כקרה ומנוכרת ואין תחליף אמיתי למגע אנושי. אך כאמור הסיכון הוא גדול מדי. ולגבי הצפי לעתיד? אף אחד לא יודע כמו בכל תחום אחר, אבל בתחום הזה קשה מתמיד לחזות האם בכלל ניתן יהיה לחזור לרמה של לפני הוירוס.